Männikumäel toimunud takistusjooks „Steel Race Tapa“

Männikumäel toimunud takistusjooks „Steel Race Tapa“

Tapa Linnapäevade raames toimus adrenaliinirohke emotsioone pakkuv takistusjooks „ Steel Race Tapa“.

Võistelda sai nii lahingpaarilisega, võistkonniti kui ka individuaalselt. Distantsid olid pikkusega 3,2 km, 5 km ja 10 km, samuti toimusid lastejooksud. Jooksudes osalejaid, kaasa arvatud lastejooksudega, oli 220. Nende seas osales ka palju NATO liitlassõdureid. Võistluse korraldas SK STEV ja Tapa Valla Spordikeskus. Lisaks olid kaasatud paljud toredad vabatahtlikud. Suur tänu Tapa Otsingugrupile, kes oli abis täis koosseisus takistuste juures vabatahtlikena. Jelizaveta Butšenkovale, Mark Aleksejevile ja Aleksei Soshilovile, kes oma vabast ajast aitasid kolme ja poole kuu jooksul rada ette valmistada ning turundusega sotsiaalmeedias. Täname ka koostööpartnereid Mariine Auto, Eesti Raudtee ja AS Operail ning 1.jalaväebrigaadi. Kokku oli rajal 75 loodusliku ja tehistakistust. Näiteks Plaat Detail OÜ 700 kilone sein, SK STEVi kaljuronimissein ja  kaldsein köiega. Ramirendi takistus, Timtar OÜ turbaauk, Fenix Grupp poomid, Tapa Mill ronimisseinad, Pioneeripataljoni poolt valmistatud  5 m, ja  7 m  kõrgused rehviseinad ja betoontakistus, Peritex OÜ veekonteiner, Operaili vaguni takistus jne. Tapa Päästekomando toel sai täidetud Peritexi konteiner ning kaks basseini, kulutades kokku 30t vett. Lisaks toetajate abiga valminud takistustele sai loodud rajale rehvipress, rehvitirimine, truubid, Scoutpataljoni sõjatehnika takistused, 15 kg liivakottide heitmine, rehvi tassimine, miinide tassimine, põhupallide takistused ja palju muud. Männikumäe staadionile valmis kokku 12 erinevat takistust, mis tegi takistusjooksu pealtvaatajatele huvitavaks ja kaasahaaravaks.

Pealtvaatajate 1 km jooksu võitja sai KingAms airsofit poe poolt taktikalise kella. Kohalik ettevõtte Segers Eesti OÜ varustas korraldajaid, vabatahtlike ning finišeerijaid särkidega, Stellana ehituspood, Tapa Mill OÜ, Fenix Grupp OÜ aitas ehitusmaterjalidega. Ehitustehnikaga aitas meid Nomiaska OÜ ning põhupallid tõi meile Tapa vallas tegutsev ettevõte Orava PM OÜ.

Esikohtadele oli välja pandud rikkalik auhinnafond Subaru Outback  kasutusõigus nädalavahetuseks, Borealise massaaži toolide tasuta kasutusrent 30 päevaks, 1.jalaväebrigaadi poolt 3,2 km distantsi rikkalik auhinnapakett, Matkamaailma poolt auhinnafondi lisandusid Talisman Tigeri kingikomplektid ja Garmont taktikalised saapad ja palju muud. Uhked vanadest hülssidest valmistatud karikad saime Suurtükiväelaste Kogu poolt, mille said omale 10km meeskonna esikohad.

Meeste arvestuses 10 km individuaal jooksu võitis võitmatu Carry Saluste, naistest juba teist aastat järjest Merilin Jürissaar, 10 km lahingpaaridest IT Takes Two (Cameron Metcalfe, Marik Woleki), meeste 5 km individuaal distantsi sprindis oli võidukas Andrei Savela, ja naistest Aljona Karlõševa. Meeste 5 km meeskondlik parim võistkond oli “Napilt Teiseks? Ise ka ei usu!“  (koosseisus Karl Simmer Ergo Kaljuste, Hendrik Oja ja Heinar Oja), 3,2 km noortejooksus oli võidukas Richard Vassov, lahingpaarilisena 3,2 km distantsile ainukesena startinud võistkond Operail (Irina Jakovleva ja Lianna Bagašvili).

Tulemustega saab tutvuda lehel www.nelson.racetecresults.com

Tulemused võistlusklasside kaupa:

10km punane rada
MEHED
koht nimi
1 Carry Saluste
2 Maido Hermsalu
3 Siim Verrev
NAISED
1 Merilin Jürisaar
2 Rebecca Church
3 Kerry Mcgrath
MEESKOND
1 It Takes Tow
Cameron Metcalfe ja Marik Woleki
2 Gang gang
Oliver Dench, Ryan Hussey
3 Team K&K
Karl-Hendriko Kobi, Mario Kallas
5km oranz rada
MEHED
1 Andrei Sevela
2 Alex Kulberg
3 Timofei Maksimtsuk
NAISED
1 Aljona Kalrõševa
2 Merli Milvaste
3 Heili Anni
MEESKOND
1 Napilt teiseks? Ise ka ei usu!
Karl Simmer, Ergo Kaljuste
2 Võistkond Mariine Auto
Gaido Kaeramaa, Raul Lepasild
3 HC ZARYAD-BALTIC II
Artjom Morozov, Edrian Griškun
3,2km kollane rada
MEHED
1 Richard Vlassov
2 Keimo Kari
3 Vladimir Tserrnakov
Naised
1 Elis Roosla
MEESKOND
1 Operail
Irina Jakovleva, Lianna Bagašvili